Stowarzyszenie "Kołowrotek" zakończyło projekt "Igraszki z kulturą". Z tej okazji 6 grudnia o godzinie 17.00 w Domu Kultury w Białce, miał miejsce spektakl pt. "Na wsi wesele" w wykonaniu grupy teatralnej "O... jo... joj...".
Przedstawienie w reżyserii Jolanty Koźluk, w zabawny sposób uchwyciło barwny folklor polskiej wsi i tradycje związane z wiejskim weselem. Nie zabrakło ludowych przyśpiewek i gwary, a salę Domu Kultury co rusz wypełniały salwy śmiechu. Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in.: wójt Wiesław Mazurek, wicestarosta Jan Gil, prezes Radzyńskiego Stowarzyszenia dla Kultury "Stuk-Puk" - Jakub Jakubowski, Ewa Łańcut-Nestoruk - współzałożycielka Stowarzyszenia "Kołowrotek", Jakub Sozoniuk - koordynator IX edycji programu "Działaj Lokalnie" oraz dyrektor Zespołu Szkół w Białce - Dariusz Jurek. Po przedstawieniu odbyła się biesiada przy stołach, na których gościło wiele przysmaków.
Obsada spektaklu:
Panna młoda Marynka - Monika SzczepaniukPan młody Janek - Daniel GrochowskiMatka weselna Hanusia - Katarzyna SkowronOjciec weselny Franuś - Grzegorz ZabłockiStarościna Maciejowa - Dorota KrawczykStarosta Maciej - Piotr GolecSąsiadka - Ewa PłowaśMatylda - Edyta SzwedWeronisia - Danuta FijałekDruhenki - Tosia - Julita Golec i Zuzka - Zuzanna SkowronDruhny - Agnieszka Szczepaniuk, Agnieszka Warzywoda, Dorota GolecDrużbowie - Andrzej Filipiuk, Błażej GolecKuba - Tomasz NiebrzegowskiMuzykant weselny - Robert KwasowiecReżyseria, scenografia, choreografia, muzyka - Jolanta Koźluk.Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które wykonały różne prace na rzecz tego projektu, a szczególnie: Annie Karpińskiej, Jadwidze Osak, Bogumile Domańskiej, Jerzemu Szczepaniukowi, Krzysztofowi Szczepaniukowi, Grażynie Hankiewicz, Annie Pawelec, Małgorzacie Filip, Teresie Osak, Agnieszce Zabłockiej, Jolancie Mańko, Jolancie Sidor, wszystkim sponsorom wspierającym program "Działaj Lokalnie" a także tym , którzy wspierają działalność statutową Stowarzyszenia "Kołowrotek" - CMC sp. z o.o. z Andrychowa, Dr. Gerard sp. z o.o. z Ożarowa Mazowieckiego, Spółdzielczej Mleczarni "SPOMLEK" z Radzynia Podlaskiego oraz Firmie Maxxmed z Branicy Radzyńskiej.
Przedstawienie sfinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie" IX Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury "Stuk-Puk".
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu radzyninfo.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz