Wiadomości

Zamknij

Fotorelacja z przedstawienia "Na wsi wesele"

Katarzyna Komoń 08:30, 09.12.2015
Skomentuj Fotorelacja z przedstawienia "Na wsi wesele"

Stowarzyszenie "Kołowrotek" zakończyło projekt "Igraszki z kulturą". Z tej okazji 6 grudnia o godzinie 17.00 w Domu Kultury w Białce, miał miejsce spektakl pt. "Na wsi wesele" w wykonaniu grupy teatralnej "O... jo... joj...".

Przedstawienie w reżyserii Jolanty Koźluk, w zabawny sposób uchwyciło barwny folklor polskiej wsi i tradycje związane z wiejskim weselem. Nie zabrakło ludowych przyśpiewek i gwary, a salę Domu Kultury co rusz wypełniały salwy śmiechu. Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in.: wójt Wiesław Mazurek, wicestarosta Jan Gil, prezes Radzyńskiego Stowarzyszenia dla Kultury "Stuk-Puk" - Jakub Jakubowski, Ewa Łańcut-Nestoruk - współzałożycielka Stowarzyszenia "Kołowrotek", Jakub Sozoniuk - koordynator IX edycji programu "Działaj Lokalnie" oraz dyrektor Zespołu Szkół w Białce - Dariusz Jurek. Po  przedstawieniu odbyła się biesiada przy stołach, na których gościło wiele przysmaków.

Obsada spektaklu:

Panna młoda Marynka - Monika SzczepaniukPan młody Janek - Daniel GrochowskiMatka weselna Hanusia - Katarzyna SkowronOjciec weselny Franuś - Grzegorz ZabłockiStarościna Maciejowa - Dorota KrawczykStarosta Maciej - Piotr GolecSąsiadka - Ewa PłowaśMatylda - Edyta SzwedWeronisia - Danuta FijałekDruhenki - Tosia - Julita Golec i Zuzka - Zuzanna SkowronDruhny - Agnieszka Szczepaniuk, Agnieszka Warzywoda, Dorota GolecDrużbowie - Andrzej Filipiuk, Błażej GolecKuba - Tomasz NiebrzegowskiMuzykant weselny - Robert KwasowiecReżyseria, scenografia, choreografia, muzyka - Jolanta Koźluk.Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które wykonały różne prace na rzecz tego projektu, a szczególnie: Annie Karpińskiej, Jadwidze Osak, Bogumile Domańskiej, Jerzemu Szczepaniukowi, Krzysztofowi Szczepaniukowi, Grażynie Hankiewicz, Annie Pawelec, Małgorzacie Filip, Teresie Osak, Agnieszce Zabłockiej, Jolancie Mańko, Jolancie Sidor, wszystkim sponsorom wspierającym program "Działaj Lokalnie" a także tym , którzy wspierają działalność statutową Stowarzyszenia "Kołowrotek" - CMC sp. z o.o. z Andrychowa, Dr. Gerard sp. z o.o. z Ożarowa Mazowieckiego, Spółdzielczej Mleczarni  "SPOMLEK" z Radzynia Podlaskiego oraz Firmie Maxxmed z Branicy Radzyńskiej.

Przedstawienie sfinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie" IX  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury "Stuk-Puk".

(Katarzyna Komoń)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu radzyninfo.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%