Zamknij

Eliminacje konkursu "Śpiewający słowik" w Kąkolewnicy

20:14, 29.05.2021 | J.K
Skomentuj
REKLAMA

W dniu 21.V.2021 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy odbyły się eliminacje gminne Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający słowik”.

W konkursie wzięło udział 36 solistów, podzielonych na trzy kategorie wiekowe. W kategorii I (6-10 lat) wystąpiło 21 osób, w kat. II (11-13 lat) – 13 osób, w kat. III (14-16 lat) – 2 osoby z 5 szkół z terenu gminy Kąkolewnica.

Komisja konkursowa, w skład której weszli Sławomir Woch (wieloletni nauczyciel muzyki i instruktor muzyczny zespołu Śpiewaczego WRZOS z Kąkolewnicy), Damian Rzewuski (doktorant Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i organista parafii św. Filipa Neri w Kąkolewnicy), Zofia Goławska (wieloletni pedagog, przedstawiciel Stowarzyszenia dla Rozwoju Ziemi Kąkolewnickiej) i Bożena Adamowicz (dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kąkolewnicy), postanowiła zakwalifikować następujące osoby do eliminacji powiatowych z dwóch kategorii wiekowych:

Kategoria I (6-10 lat)

Hanna Gałecka (Zespół Oświatowy w Brzozowicy Dużej) – „Zagram dzieciom”, Blanka Anna Woch (Zespół Oświatowy w Kąkolewnicy) „Kocham Cię Ti amo, je t’aime”, Jolanta Dziwota (Szkoła Podstawowa w Turowie) – „Ale jazz, ”Zuzanna Matejek (Zespół Oświatowy w Kąkolewnicy) – „Czekoladowy …. ach”

Kategoria II (11-13 lat)

Lena Rychlik (ZO w Kąkolewnicy) – „Piosenka drewnianych lalek”, Julia Lecyk  (ZO w Polskowoli) – „Nie bój się chcieć, ”Weronika Woch (ZO w Brzozowicy Dużej) – „Co nam w duszy gra”, Magdalena Sobota (ZO w Kąkolewnicy) – „Piosenka na cztery kopyta i wiatr”

Kategoria I (6-10 lat)

Igor Chromik (ZO w Kąkolewnicy) – „Hallelujah”, Amelia Wachulik (SP w Żakowoli Poprzecznej) – „Kocham cię Ti amo, je t’aime”, Zuzanna Kryńska (ZO w Brzozowicy Dużej) – „Walczyk szczęśliwych dzieci”, Kamila Osiak (SP Turów) – „Meluzyna”

Kategoria II (11-13 lat)

Paweł Ślusarczyk (ZO w Brzozowicy Dużej) – „Ekorock”, Noemi Borysiuk (SP w Turowie) – „Laleczka z saskiej porcelany”, Jagoda Łuba (SP w Żakowoli Poprzecznej) – „Cudownych rodziców mam”, Kamila Sobota (ZO w Kąkolewnicy) – „Szabadabada”

Kategoria III (14-16 lat)

Estera Borysiuk (SP w Turowie) – „Już nie ma dzikich plaż”

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk pani Anny Mróz – wójta gminy Kąkolewnica – pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, nominowani puchary zakupione przez Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy.

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%