Zamknij

Jubileusz 15-lecia zespołu Radzyniacy

06.01, 26.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

W sali widowiskowo-kinowej w Radzyniu 25 września odbyły się obchody jubileuszu 15-lecia zespołu wokalnego Radzyniacy.

Uroczyste obchody otworzył sam zespół Radzyniacy, prezentując jeden z utworów na powitanie z publicznością i zaproszonymi gośćmi.

Przed przejściem do kolejnej części muzycznej prowadząca wydarzenia Aldona Sadowska w imieniu zespołu Radzyniacy powitała zaproszonych gości i wszystkich przybyłych. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych związanych z zespołem.

Prowadząca galę w skrócie przypomniała historię zespołu. Powstał on w 2007 przy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Od tego czasu Radzyniacy koncentrowali w wielu miastach, często gościli w Kraśniku, Wiśniewie, Dęblinie, Puławach czy Lublinie, dając 158 koncertów.

Po przytoczonej krótkiej historii uroczyście odśpiewano tradycyjne "Sto lat" a głos zabrał starosta powiatu Szczepan Niebrzegowski, który podziękował za zaproszenie oraz za wszystkie przeżycia związane z koncertami zespołu wokalnego, po czym na ręce kierowniczki zespołu Marianny Ligęzy złożył pamiątkowy dyplom.

Wydarzenie uświetniły występy zaproszonych zaprzyjaźnionych zespołów: Zespołu Wokalnego "Jubilat" z Kraśnika, zespołu Majtki Pana Kapitana z Piaseczna, zespołu Echo Dębowej z Dębowej Kłody oraz zespołu ludowego Kalina z Jabłonia.

Na zakończenie części muzycznej jubilaci wraz z publicznością odśpiewali Hymn Emeryta "Seniorzy, kochajmy się".

W ostatniej już części obchodów Aldona Sadowska odczytała list od wójta gminy Komarówka Podlaska, Ireneusza Demianiuka, skierowany do jubilatów. Zespół otrzymał także podziękowania od burmistrza Radzynia oraz dyrektora ROK wraz z pamiątkową fotografią. Burmistrz Kraśnika dla jubilatów przesłał pamiątkowy grawer, który przekazała kierowniczka zespołu Jubilat.

Każdy z zaproszonych zespołów również przygotował życzenia oraz drobne upominki, które zostały złożone na ręce Marianny Ligęzy. Przedstawiciele zaproszonych zespołów w podziękowaniu za uświetnienie jubileuszu z kolei otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki od zespołu Radzyniacy.

Na zakończenie wydarzenia po gromkich oklaskach na scenie zaprezentowały się wszystkie zespoły wspólnie wykonując piosenki: "Żurawie" oraz "Zameczek".

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%